Síce trochu neskoro, ale vždy lepšie neskôr ako vôbec. Bude tu predsa príležitosť aj budúci rok a môže byť istou výhodou naplánovať si dovolenku, respektíve jej cieľovú destináciu už vopred. Spýtajme sa teda spoločne, ktoré miesta sa začiatkom leta oplatí navštíviť? Ktoré destinácie vás príjemne nakopnú pre plnohodnotne prežité leto plné zážitkov? Čo sa oplatí vidieť a aké zaujímavosti tieto miesta ponúkajú? Pozrime sa na to.
Chorvátsko je z hľadiska Slovákov a ich dovoleniek už určitá klasika. Klasika, ktorá však rozhodne nevymiera z viacerých dôvodov, akým nie sú iba krásne pláže. Zamerajme sa preto konkrétne na jeden z nich, a tým sú Plitvické jazerá. Čo je na nich také skvelé?Potápať sa, bublinky, voda

  • Predovšetkým fakt, že ide o národný park, v ktorom sa nachádza až 16 jazier, pričom výnimku netvoria kaskády a vodopády. A samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť, že práve tu sa natáčali scény z legendárneho filmu Winnetou.

Turecko alebo záhadný a zároveň príťažlivý orient.Nie je to len krásne prostredie, ale aj kultúra a jedlo, čo robí túto krajinu populárnou turistickou destináciou, v neposlednom rade početné prírodné pamiatky. Ukrýva tak veľa prírodných zázrakov, pričom spomeňme z toho smeru najobľúbenejšiu oblasť- Antalaya.

Bulharskoje pre Slovákov pomerne neďaleká, no aj napriek tomu možno trochu prehliadaná dovolenková destinácia, ale čert vie prečo? Zlatisté pláže, v pozadí vysoké hory, no a na výber kvalitné drinky ako aj chutné pokrmy. Rozhodne sa to oplatí skúsiť.Plitvické jazerá, most, pohľad zhora

  • Cesta trvá cca 2 hodiny a následne vás čaká možnosť zrelaxovať pri pláži, pochutiť si na miestnych špecialitách a za ochutnanie stojí aj nejaký ten miestny drink. Niet divu, že táto destinácia v poslednej dobe konečne stúpa u našincov na popularite.