Search engine optimization. Tieto tri anglické slovíčka, poznáte možno skôr pod skratkou SEO alebo pod slovenským názvom optimalizácie pre vyhľadávače. Možno ste stihli v základe pochopiť, o čo vlastne ide, no možno neviete, či také SEO, potrebujete aj vy. Preto sa pozrieme na to, pre koho je taká optimalizácia určená.Svetlomodrý notebook s bielou klávesnicou.jpg

Potrebujete ju aj vy

Chcete zistiť, či by ste aj vy mali investovať do SEO? Odpovedzte si na nasledujúce otázky.

  1. Máte web?
  2. Chcete na ňom zarábať?
  3. Máte nízku návštevnosť?
  4. Vo vyhľadávačoch neviete nájsť ani sami seba?

Ak ste si čo i len raz odpovedali, „áno“, tak Search engine marketing seolight.sk potrebujete. Optimalizácie je totiž nesmierne dôležitým spôsobom, ako svoje webové stránky zviditeľniť a zvýšiť na nich návštevnosť. Tiet o dve veci, sa zároveň postarajú o to, aby ste nemali núdzu o zárobky.
Žena s farebnými nechtami ťuká do telefónu, pri počítači.jpg

Na čo SEO je

Ak ste sa ešte stále úplne dokonale nezorientovali v tom, čo to tá optimalizácie, je, pokúsme sa vám to vysvetliť veľmi jednoduchou rečou. Na internete existujú miliardy rôznych webových stránok. Preto ich musia vyhľadávače triediť. Predstavte si to tak, že máte skriňu, v ktorej skladujete šialené množstvo oblečenia. Niektoré nosíte často, iné zas len raz za čas a niektoré kúsky na seba dokonca neoblečiete ani raz za rok. Obľúbené oblečenie, si dáte pravdepodobne na viditeľné miest a niekde dopredu. ak bude vaša stránka a pre vyhľadávač obľúbená, urobí s ňou presne to isté.

Optimalizácia je v podstate také nastavenie webových stránok, ktoré vyhľadávaču uľahčí rozhodovanie, či je podstatný alebo nie. Využíva rôzne metódy. Sú to napríklad kľúčové slová alebo budovanie spätných odkazov na váš web.