Príliš agresívne čistenie spôsobuje, že vaše normálne silné nechty budú ohrozené kvasinkami alebo bakteriálnymi infekciami. Pre udržanie dobre vyzerajúcich nechtov nebudete potrebovať časté manikúry, postačí, ak budete postupovať podľa týchto jednoduchých tipov www.tpj.sk/cesta-ku-zdravym-nechtom/ .

laky

 
Skúste biotín


Pokiaľ budete jesť zdravú a rozmanitú stravu, nebudete potrebovať žiadne doplnky stravy na zaistenie silných a zdravých nechtov. Ľudia so slabými nechtami však môžu využívať vitamín B (biotín) vo forme doplnkov stravy. Biotín sa totiž ukázal ako užitočný pri posilňovaní nechtov.

nehty

 
Užite si lesk


Lak síce nepoškodí vaše zdravé nechty, ale keby to lakovanie malo byť príliš časté, môže to mať negatívny dopad na vaše nechty. Uistite sa tiež, že súčasťou vašej domácej manikúry je odstraňovač laku na nechty bez acetónu. Pri práci, kde zapájate ruky, napríklad v záhrade, pri domácich prácach, a pod., vždy používajte rukavice pre lepšiu starostlivosť o nechty.

 
Vyživujte nechtovú kožtičku


Nechtová kožtička je ako ochranný tmel okolo vane. Ak ju príliš agresívne zatlačíte, poškodíte ju. To zase spôsobí, že koža bude otvorená pre infekciu. Ako súčasť pravidelnej starostlivosti o nechty na udržanie zdravých nechtov sa odporúča zvlhčovať kožtičku. Pozor na príznaky infekcie, ako sú sčervenanie, bolesť, opuch a dokonca aj hnis v okolitej koži. Ak potrebujete pomoc s liečbou akejkoľvek infekcie, vyhľadajte lekára.

 
Udržujte nechty ostrihané


Módny trend je mať čisté, prirodzene vyzerajúce, kratšie nechty. Pravidelné strihanie nechtov pomáha udržiavať nechty zdravé a zabraňuje ich zarastaniu. Ako často budete strihať nechty závisí od rýchlosti rastu nechtov. Použite jemný pilník na vyhladenie okrajov nechtov.

 
lakování

Čistite kefkou na nechty


Mnoho žien riskuje infekciu agresívnym čistením nechtov pomocou dlhých, špicatých nástrojov, a to ako doma, tak aj počas manikúry. Samotné ženy alebo manikérka sa tak veľmi usilovne snažia vyčistiť špinu pod nechtami, že nakoniec prekročia určitú hranicu medzi nechtami a nechtovým lôžkom. Tento druh agresívnej starostlivosti o nechty je otvára dvere rôznym bakteriálnym alebo plesňovým infekciám. Namiesto toho nechty jemne drhnite kefkou na to určenou.

Zdravé nechty
4.4 (87.27%)11