http://www.4soft.cz/vse-o-bezpecnem-povrchu-smartsoft/instalace-povrchu-smartsoft d>

Obľúbená farba na drevo exterier si nájde svoje uplatnenie zrejme v každom rodinnom dome a z času na čas je ňou potrebné jednotlivé drevené prvky v záhrade ošetriť. Odporučiť ten správny interval nanášania farby na drevo do exteriéru a následného ošetrovania týchto plôch je veľmi ťažké. V tomto ohľade by sme sa preto mali riadiť ich vizuálnou kontrolou. Iný interval nanášania farby na drevo do exteriéru je v prípade záhradného nábytku umiestneného pod altánkom a iný pri drevenom plote, ktorý je celoročne vystavený vplyvom počasia.

barevné dřevo

Aj farba na drevo exteriér má svoj postup aplikácie

Vychádzajme teda z predpokladu, že farbu na drevo do exteriéru ste si už obstarali a stojíte pred plotom s hromadou pracovného náradia a neviete ako začať. Až toľko náradia potrebovať rozhodne nebudete a pri nanášaní farby na drevo do exteriéru si plne vystačíte so základnými pomôckami, ktoré určite doma nájdete. Prvým a veľmi dôležitým krokom je očistenie tohto povrchu. Snažiť by sme mali čistiť lišajníky či vazelínu z pántov bránky a k tomu nám dobre poslúži tvrdá kefa. Tlaková voda skvele opláchne všetky nadbytočné nečistoty a po vysušení plotu môžeme plot prebrúsiť. Ak neviete, či je brúsenie dostatočné a môžete ísť na ďalšiu fázu, potom sa riaďte farbou plota a vidieť by ste mali zdravé drevo. Ak bude farba na drevo do exteriéru nanášaná po určitej dobe ako opakovaný náter, potom existuje riziko vzniku rôznych prasklín či otvorov.

textura

Takéto poškodenia vieme odstrániť pomocou syntetického tmelu a ten drevo chráni pred vznikom podobných situácií. V tejto fáze tiež dotiahnite uvoľnené skrutky, resp. odstráňte akékoľvek nedostatky na plote. Na rad prichádza impregnácia pomocou napúšťadla a jeho úlohou je predovšetkým predĺžiť životnosť plota a dreva ako takého. Ďalšiu vrstvu by mal tvoriť základný náter a ten sa postará o bezproblémové prichytenie ďalšej vrstvy. A prichádza farba na drevo do exteriéru, ktorú je možné nanášať valčekom alebo štetcom. Aj keď len v minimálnej miere, no neželané stekance sa určite vyskytnú. Viete ich prebrúsiť brúsnym papierom alebo odstrániť špachtľou a náter v týchto miestach zopakovať. Ďalšie zaujímavé informácie sa dozviete na webovej stránke https://carodreva.sk/.