Starostlivosť o vlasy patrí medzi tie najzákladnejšie a najdôležitejšie. Nielen, že účesmi často vyjadrujeme svoj vkus a módny štýl, ale slúžia aj na komunikáciu svetonázoru či životného presvedčenia. Ak sú však vlasy povädnuté, chýba im pružnosť a lesk, je načase vymyslieť spôsob ich novej regenerácie a obnovy kvality. Dá sa docieliť pomerne jednoducho – ošetrovaním správne zvolenými prípravkami podľa typu vlasov. Vyživené a hydratované vlasy budú omnoho žiarivejšie a jemnejšie. Poďme sa ale pozrieť na pár konkrétnych tipov.

šampon

Dôkladné čistenie a detoxikácia

Predtým, než sa začne s regeneráciou, je dobré siahnuť po prípravkoch, ktoré vlasy a pokožku hlavy do hĺbky očistia nielen od nečistôt a prachu, ale aj od smogu, mastnoty či toxínov. Extrémne čistiaci šampón od Yumi môže byť preto presne tou správnou voľbou. Je totiž zložený z až 98 % prírodných ingrediencií a obsahuje výborné látky, ako je napríklad šťava z aloy, prídavky jablčného octu alebo nádherná vôňa sprevádzaná výťažkami z ovocia. Podobné šampóny, doslova „nabité“ výživnými látkami dokážu vlasy povzbudiť a dodať im chýbajúcu jemnosť a lesk.

olejíček

Dodatočné ošetrenie vlasov

Dodatočné ošetrenie vlasov znamenáďalšie prínosné prípravky, okrem klasického šampónu a kondicionéru, ktoré vlasom dodajú potrebnú dávku novej energie. Môžete tak siahnuť napríklad po vlasovom sére Yumi, ktoré dodá objem jemným tenkým vlasom alebo hydratačnom sére Yumi, ktoré je skvelé práve pre suché či krepovité vlasy. Dodatočnú starostlivosť zvoľte opäť podľa typu svojich vlasov. Dôležitá je aj hrúbka vlasu a jeho schopnosť absorpcie tekutiny. Podľa toho, ako sú vlasy schopné nasávať prípravky, je potrebné ich nechať pôsobiť kratšie či dlhšie. Hrubšie vlasy zväčša nasávajú tekutiny pomalšie, preto na nich nechajte pôsobiť prípravok dlhšie. Pórovitosť vlasu zistíte tak, či vlas na hladine pláva a teda veľmi málo nasáva vodu, alebo sa ponorí, čo znamená, že vodu nasáva naplno. YUMI nájdete na hebe.com.