Vačky pod očami sú výrazným beauty problémom, ktorý môže postihnúť každého bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Niektoré sú spôsobené vyslovene len akútnym nedostatkom spánku či vyčerpaním, no často je problém dlhodobejšieho charakteru a vyžaduje komplexné riešenie. Poďme sa pozrieť na päť tipov, ako si poradiť s vačkami pod očami či zmierniť tmavé kruhy.

oční krém

  1. Životospráva

Spánok, stres a strava sú tri dôležité faktory, ktoré môžu na vytváranie a výskyt vačkov pod očami vplývať. Skúste teda v prvom rade upraviť životosprávu zdravším smerom. Zabezpečte organizmu dostatok spánku a odpočinku, zdravšiu stravu a vyhnite sa stresu. Ak stres úplne eliminovať nedokážete, nasaďte efektívne antistresové a relaxačné prostriedky, ktoré vám pomáhajú. Napríklad masáž, strečing, meditáciu, relaxáciu alebo jogu.

  1. Hydratácia

Hydratácia, a to doslova zvonku aj zvnútra! Dostatočný pitný režim a zásobovanie organizmu kvalitnou pitnou vodou je základom na to, aby telo správne a zdravo fungovalo. Rovnako môžete podporiť pokožku aj zvonku pravidelným zvlhčovaním pleti hydratačným krémom či inými kozmetickými prípravkami.

  1. Studené obklady

Efektívnym spôsobom, ako zmierniť vačky pod očami je aplikovať príjemný chladivý obklad, napríklad vo forme gélových vankúšikov alebo schladeného masážneho rollera na tvár. Podobné pomôcky a masky zlepšujú prekrvenie žiliek a nájdete ich aj v beauty eshope Notino.sk.

  1. Ochrana pred UV žiarením

Pokiaľ trpíte na vačky pod očami často, chráňte a hydratujte pokožku počas dní, kedy je slnko ostré a prudké slnečné žiarenie vyčerpáva a dehydratuje tvár. Aj chladivé prípravky po opaľovaní budú pre vás vhodné. Okolo očí si však kupujte špecializované kozmetické krémy, gély či séra, ktoré sú na túto oblasť tváre určené.

krém

  1. Vhodné kozmetické prípravky

Existuje množstvo kvalitných kozmetických prípravkov, ktoré dokážu pomôcť pri zmierňovaní opuchov viečok, vačkov pod očami alebo tmavých kruhov. Pravidelnou aplikáciou docielite nimi zlepšenie vzhľadu pokožky tváre a okolo očí. Tieto prípravky často obsahujú aktívne látky ako je kofeín, peptidy alebo kyselinu hyalurónovú. Stačí si už len vybrať a užívať si krásny vzhľad pleti!