Keď sa dieťa narodí, izbu zariaďujú rodičia. O niekoľko rokov neskôr je potrebná prvá prerábka, pretože detská postieľka už jednoducho nestačí. Prejde ďalších pár rokov a môžete prerábať znova, pretože vaše dieťa potrebuje písací stôl s dobrým osvetlením a miesto na školské potreby. Všetky tieto zmeny sú síce určite otravné, no na druhej strane nevyžadujú až tak zásadné úpravy a finančnú investíciu. Ozajstná výzva vás čaká až o ďalších pár rokov, a to v dobe, kedy váš malý anjelik príde do puberty. To už mu jeho detská izba vyhovovať určite nebude.
Izba vymaľovaná na oranžovo s modrou poličkou, kvetmi a farebným obrázkom
Pripravte sa na to, že budete stáť pred neľahkou výzvou. Ulahodiť požiadavkám teenagera totiž naozaj nie je jednoduché. Aby ste sa z toho nezbláznili vy, ani vaše odrastené dieťa, veľmi radi vám poradíme, ako detskú izbu prerobiť čo najefektívnejšie a najrýchlejšie.

1. Začnite výmenou dverí. Takáto, na prvá pohľad, drobnosť, dokáže úplne zmeniť charakter celej miestnosti. Navyše ide o investíciu, ktorá sa vám môže jedného dňa pekne vrátiť. Cýmena starých za nové nezaberie veľa času a tieto práce zvládnete aj sami. Kvalitné dvere s dverové a montážne profily Gatea https://lmmont.sk/kategoria-produktu/dverove-montazne-profily/gaeta/ prežijú dlhé roky a tým automaticky zvyšujú cenu vášho bytu či domu. Veľmi dobrým riešením sú aj dvere posuvné. V prípade detskej izby sa však vyhnite skleneným kúskom. Sklo predsa len nezabezpečí dostatok súkromia dospievajúcemu dieťaťu.
Otvorené dvere do študentskej izby, kde je stôl s počítačom a kaktusom
2. Ďalšou veľmi jednoduchou rekonštrukciou, je vymaľovanie alebo vytapetovanie stien. Výber konkrétnych farieb či vzorov nechajte jednoznačne na svojej ratolesti. Malé usmernenie však určite nezaškodí. Ak chcete dosiahnuť moderný vzhľad, kombinujte tapety s výraznými vzormi s namaľovanými časťami stien, ktoré laďte skôr do svetlejších farieb.
Študentská priestranná izba s drevenými podlahami, policami a stoličkou
3. Zmena, ktorá priestor razantne zmení, je obyčajné vyhádzanie zbytočností. V izbe nechajte len nábytok, ktorý je nevyhnutný, záclony nahraďte žalúziami a kobercov sa taktiež zbavte.