Svetlo využívame po celý rok, no farebné svetielka hrajú svoju najdôležitejšiu úlohu práve počas vianočných sviatkov. Ozdobujeme si stromčeky, domy, okná a podobne, a na to nám slúžia LED svetelné zdroje. Sú variabilné, je možné ich umiestniť aj do zdanlivo neprístupných miest, kam sa s klasickou žiarovkou nedostaneme, a preto sa stali také obľúbené. Dokážu vyčarovať neskutočnú atmosféru aj v nudných či ponurých priestoroch.

led-823383_1280

V domácnostiach sa LED svetlá umiestňujú na miesta, kde si prajeme mať viac svetla alebo je našim zámerom zvýrazniť niektorú z častí interiéru, ako je napríklad kuchynská linka, zrkadlo, poličky, podhľad a podobne. Na to sa výborne hodia led produkty ledprodukt.sk svetielka v bielej teplej farbe alebo farebné odtiene podľa nášho vkusu. Studené odtiene bielej sa inštalujú skôr do exteriérov a neutrálna biela je takou strednou cestou.

LED pásy je však potrebné nejakým spôsobom uchytiť na určené miesto, a na to slúžia LED lišty. Ide o hliníkový profil, vďaka ktorému je možné esteticky a elegantne umiestniť LED pásy všade tam, kam chceme a potrebujeme. Tieto profily zároveň chránia pásiky pred vodou, vlhkosťou či prachom ak ich použijeme napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni.

led pás

Hlavný význam umiestňovania LED pásikov do líšt je ich chladenie, resp. schopnosť odvádzať z nich teplo, aby sa neprehrievali, s cieľom čo najviac predĺžiť životnosť LED čipov. Rôzne spôsoby osadzovania líšt umožňujú množstvo variácií umiestnenia LED pásikov. Lišty sa vyrábajú v rôznych šírkach, aby bolo možné uložiť do nich pásiky všetkých šírok. Takisto spôsob umiestnenia je mnohoraký, lišty môžu byť zapustené, osadené v rohu, teda rohové, povrchové, upevnené na fix, hlboko zapustené, podhľadové, nástenné alebo to môže byť profil typu line. Čo sa týka farieb, tak na výber sú v striebornej alebo čiernej povrchovej úprave.

Práve vďaka týmto LED lištám sa LED pásiky stávajú estetickým a elegantným riešením osvetlenia čohokoľvek a kdekoľvek, ide o jednoduchý, a pritom efektný spôsob uchytenia svetiel na tých miestach, kde si prajete.