Neviete sa rozhodnúť akým smerom viesť svoje dieťa ? Verte, že ak ho budete viesť k športu, nespravíte chybu, ale práve naopak. Chcete vedieť prečo?
Naučia sa zodpovednosti. Deti sú nútené chodiť na tréningy, tým pádom sa učia rozvrhnúť si čas tak, aby stihli krúžok, naučiť sa do školy a až potom sa môžu ísť hrať za počítač alebo v lepšom prípade von s kamarátmi. Taktiež musia rešpektovať nejaké pravidlá. Naučia sa spolupracovať s ostatnými deťmi.

fotal

Budú viac samostatné. To sa naučia na turnajoch alebo sústredeniach, kde nie sú stále pod kontrolou, nikto im tam nenatiahne periny, nepobalí tašku. Samozrejme, tréneri tam sú na to, aby im pomohli, keď to bude treba. Ale čo zvládnu urobiť sami, to je iba na nich.

Spoznajú nových ľudí. Pri športe stretnú veľa nových ľudí, nájdu si množstvo kamarátov. Do budúcnosti získajú cenné kontakty, ktoré im neskôr môžu pomôcť pri hľadaní práci, pri stavbe domu alebo pri hľadaní dobrého doktora. Ak máte v dnešnej dobe kontakty, máte vyhraté.

Vyhnú sa partiám, ktoré by ich mohli stiahnuť k drogám a podobným veciam. Keďže sa každodenne stretávajú s kamarátmi z tímu, je veľká pravdepodobnosť, že pofidernú partiu nahradia práve tou, ktorú si našli vďaka športu. Ich záujmom nebude, tráviť víkendy s fľaškou v ruke alebo cigaretou.
Získajú hodnoty. Naučia sa, aká dôležitá je rodina, ktorá by pre nich spravila všetko. Naučia sa vyrovnať sa prehrou, bojovať sa za svoje ciele a mať vlastný názor. Taktiež budú pracovať so svojím sebavedomím, budú sa musieť správať slušne a s pokorou.

gymnastika

Správny životný štýl. Ak nájdu vášeň v športe, už nikdy s ním neprestanú. Ostane im to v krvi na celý život. Získali totiž cenné návyky ohľadne stravovania, cvičenia a starania sa o svoje telo.
Uvidia svet. Môžu sa dostať do zahraničia, do krajín, ktoré si väčšina rodičov dovoliť navštíviť nemôže. Ostanú im cenné spomienky do života, spravia si vlastný názor na svet a na všetko podstatné.