Zlozvyky, ktoré máme a robíme, si v prvom rade neuvedomujeme. Začneme si ich všímať až vtedy ak nás na ne niekto upozorní. Možno si myslíte, veď to nič nie je, ale to čo konáme každý deň ako bežnú rutinu sa nám môže vypomstiť a obrať nás o náš neúspech v budúcnosti.
tři budíky
1. Opakujúci sa budík
Bežné ráno asi pre väčšinu ľudí. Ráno vám zvoní budík a vy počítate každú minútku aby ste si dlhšie pospali. Možno stratíte 15 minút. Poviete si: „Veď to nie je tak veľa.“ Omyl! Týchto 15 minúť by ste mohli využiť na niečo oveľa efektívnejšie ako vylihovanie. Skúste meditovať, čítať, pracovať na svojich cieľoch, či si dať rannú rozcvičku. Ak máte problém vstať na prvé zvonenie budíka, choďte večer spať o 15 minúť skôr.

2. Lapače času
Moderná doba so sebou prináša mnoho vymožeností ako si život uľahčiť a spríjemniť. Lenže, ak sa do niečoho ponoríme naplno, vie nám to tiež uškodiť nielen pomôcť. Napríklad si chcete ísť troška posurfovať po internete a zrazu zistíte, že ste pri notebooku stratili tri hodiny času? Taký facebook alebo instragram na mobile sa ešte k tomu času ani z ďaleka neprirátal. Skúste si čas na sociálnych sieťach stopnúť na hodinách. Ak tam chcete stráviť 15 minút, aj to tak urobte. Vymedzte si čas, ktorý chcete venovať práci, ktorá vás posunie v živote dopredu.

3. Negatívni ľudia
Nachádzajú sa všade okolo nás. Je ťažké začať niečo v živote robiť bez toho, aby sa k vám nedostala vlna kritiky. Dajte si pozor na negatívnych ľudí okolo seba. To čo och nich prijímate (myšlienky, pocity, narážky..) môže vo veľkej miere zakopať váš budúci úspech. Obklopte sa pozitívnymi ľuďmi a tým sa pomaly, ale isto dostanete k vytúženým cieľom.
protiklady palce
4. Buďte odvážni a rozhodí
Aj keď sa v tejto chvíli odvážnym necítite, skúste na tejto vlastnosti začať pracovať. Je dôležite byť odvážny vo všetkých smeroch vo vašom živote. Ak chcete kariérne rásť, odvaha je to čo potrebujete. Je jedno v akom odbore pracujete alebo pracovať chcete. Na odvážnosť nadväzuje rozhodnosť. Ak si za niečím stojíte, nevzdávajte sa bez boja. Ako sa rozhodnete, je už na vás, ale stále pracujte na týchto vlastnostiach.