Mnohé dámy robia pri výbere letných šiat chybu a bez toho, aby sa nad ňou následne zamysleli, ju kopírujú niekoľko letných sezón po sebe. Bezhlavo si vyberajú šaty letné výlučne podľa vzoru, farby alebo štýlu. Keď si následne tieto letné šaty oblečú a majú v nich tráviť v horúčavách celý deň, trpia a úvodné nadšenie pri ich kúpe následne opadá. Móda je špecifickým odvetvím, v rámci ktorého sa trendy menia prakticky každý rok. Niektoré ženy však uprednostňujú kvalitnejšie modely, ktoré im vydržia viac sezón, a preto radšej siahnu po letných šatách v klasickom strihu a niekedy aj po ich ušití na mieru.

letní šaty

Šaty letné a po ktorých by ste mali siahnuť

Siahnutie po letných šatách na mieru má rozhodne logiku a svoje opodstatnenie, pretože takýto odev umožňuje vziať do úvahy postavu ich majiteľky v danom čase. V dôsledku toho je možné získať do bodky to, po čom túžite a v čom vyzeráte naozaj skvele. Predpokladáme teda, že proces zhotovenie šiat nebude úplne vo vašej réžii. Voľba látky na ušitie týchto šiat by mala byť minimálne konzultovaná s vašou krajčírkou. Ona je predsa tou najviac fundovanou osobou, a preto jej prípadné námietky na vami zvolenú látku určite vezmite do úvahy.

No a aké látky by ste mali zvoliť, aby ste sa v nich dobre cítili a páčili sa vám i ostatným? Elegancia by mala byť nad všetkým ostatným a v takom prípade by mala byť na letné šaty použitá tkanina s lesklým povrchom. Takáto látka bude pôsobiť rafinovane a poskytne požadovaný efekt. Následne sa môžete tešiť na množstvo obdivných slov a pohľadov od okolia. Šaty by ďalej nemali pôsobiť ťažkopádne a v tomto smere je potrebné siahnuť radšej po materiáli pôsobiacom ľahko a bez pocitu tiaže. Nie je nič horšie ako na sebe v letných mesiacoch nosiť ťažký odev. bílé šaty

Ak by sa vám však navrhovaný model zdal jednoduchý a nie príliš pútavý, viete tento problém vyriešiť atypickými obrazmi, výšivkami alebo textúrami, ktoré poskytnú šatám istú dávku kreativity a originálnosti. Navyše viete kombinovať niekoľko látok, pozor však na odhadnutie správnej miery. Šitím letných šiat na mieru získate určite jedinečný kúsok, ktorý nikde inde na ulici nestretnete.

Tie najkrajšie šaty nájdete na internetovej stránke https://www.glashgirl.sk/.