„Tvrdé matrace sú zdravé.“ S týmto tvrdením ste sa pravdepodobne stretli už neraz i vy. Áno, je pravda, že tvrdší povrch je pre spánok omnoho zdravší, pretože nám chrbtica neprepadáva pod kolená, kolená nie sú nad lakťami a lakte zas neležia pod chrbticou, teda zjednodušene, nespíme skrútení ako paragraf. Na druhej strane však nikto nepovedal, že tvrdý matrac musí vyhovovať každému, že? Takže ak medzi túto skupinku oportunistov patríte i vy, netýrajte sa a spite na mäkkom. Aj takýto matrac dokáže byť zdravý a hlavne pohodlný. Posteľ s farebnou obliečkou, na ktorej jej ružová deka a kniha

Mäkučký ako obláčik

Môj posteľný matrac https://www.segum.sk/produkty/matrace taktiež nepatrí medzi tie najtvrdšie. Jeden taký som pár rokov dozadu mala, no spánok bol doslova o ničom. Stále som sa prehadzovala, v noci sa neraz zobudila a ráno som mala pocit, že ma celú noc niekto mlátil palicou po celom tele. Moja babka, u ktorej som v detstve často spávala, mala na posteli naozaj mäkučký matrac. Spalo sa na ňom ako v obláčiku. Je pravda, že som nikdy na obláčiku naozaj nespala, no podľa mňa, to musí byť presne taký pocit, ako na babkinom matraci. Po krátkej úvahe som sa teda rozhodla pre mäkšiu verziu matracu. Abrakadabra a môj spánok bol ako z rozprávky. Ak máte na tvrdšom matraci podobné pocity ako ja, neváhajte ho vymeniť. Pokiaľ vás netrápia problémy s chrbticou, tak sa nemáte čoho obávať.
Hnedý jazvečík s farebným obojkom leží na bielej posteli
Drobný háčik sa predsa len nájde

Ako som mala možnosť zistiť, mäkký matrac má predsa len nejaké tie nevýhody. Hlavnou je asi to, že sa omnoho skôr opotrebuje. Ja som ho musela vymeniť po troch rokoch, čo nie je úplne najdlhšia životnosť. Nie je na tom nič zvláštne. Mäkký materiál sa rýchlejšie opotrebuje a preleží na niektorých miestach. Ak sa to stane pri tvrdšom matraci, spánok nie je až tak hrozný, no na tom mäkkom, sa to naozaj nedá. Musíte to však brať tak, že je to daň za pohodlný spánok.