Na začiatku vzťahu, keď sa muž stretne so ženou, navzájom od seba niečo očakávajú. Totiž, odkedy dospejeme, začíname mať určité vízie a predstavy o našej budúcnosti. V hlave si predstavujeme, ako by sme chceli žiť a čo od života vlastne očakávame. Nezáleží na tom, či sme žena alebo muž, každý z nás má nejaké túžby. A čo vlastne očakávajú muži od žien, keď sú vo vzťahu? Je to veľmi jednoduché, pretože by sa dalo povedať, že naši partneri, muži celkovo majú vo všetkom jasno. Nepotrebujú veľa, stačí im len úplný základ, aby v živote mohli dosiahnuť šťastie s milovanou ženou po svojom boku.

objetí.jpg

V prvom rade túžia po dôvere. Muž potrebuje cítiť, že žena mu vo všetkom úplne verí a nebojí sa mu vložiť do rúk ani svoj vlastný život. Ďalším veľmi dôležitým aspektom, ktorý muži vyžadujú od žien, je úcta k nim. To isté však vyžaduje žena od svojho partnera. Je to také hľadisko, ktoré je vo vzťahu veľmi dôležité, inak je dosť pravdepodobné, že to nebude fungovať. Rovnako muži vyžadujú od žien aj otvorenosť a úprimnosť. V žiadnom vzťahu sa bez nich nedá zaobísť, pretože ak k sebe dvaja dospelí ľudia nedokážu byť úprimný, rozoberať vážne veci a nekomunikujú otvorene, takýto vzťah sa skôr či neskôr zrúti a zanikne.
Každý muž potrebuje počuť od svojej partnerky aj pochvalu. Či už niečo stvorí alebo opraví, na tom vôbec nezáleží. Aby mohol ďalej postupovať a bol šťastný, potrebuje byť ocenený a vychválený, pretože to je vec, ktorá ho ďalej povzbudzuje a motivuje do tvorenia nových vecí. Ďalšou veľmi dôležitou stránkou vo vzťahu je vernosť. Ak to v ňom chýba, ani takýto vzťah dlho nevydrží a ostane narušený.

romance.jpg

Možno sa to bude zdať staromódne, ale muži túžia po tom, aby oni mohli byť tými, kto si ženu získa. No a v neposlednom rade sú oni tí, ktorí sa vo vzťahu chcú cítiť dominantne. Neznesú, ak ich žena poúča vo veciach, ktoré sú výlučne prácou mužov.
Tak čo, nie je až tak náročné pochopiť mužov a dať im to, čo potrebujú a čo vo vzťahu vyžadujú, však?