Dnešná doba je plná vecí, ktoré často nefungujú tak, ako by mali. Sme obklopení tým, že musíme neustále kupovať nové veci, stále niečo robiť a snažiť sa, aby všetko fungovalo ako hodinky. Uvedomujeme si však, že žijeme v dobe, v ktorej nie každý človek má na to, aby si kupoval nové veci. Kupujeme ojazdené autá, nakupujeme oblečenie so sekáčov, nielen preto, že je to lacnejšie, ale aj preto, že je to v mnohých prípadoch oveľa výhodnejšie, ako kupovať niečo nové a drahé.
ereader
 
RISKUJTE AJ S ELEKTRONIKOU
Mnohí ľudia sa preto rozhodnú kúpiť si aj použitú elektroniku. Dôvodov je hneď niekoľko. Veľa ľudí rozmýšľa ekologicky a chce dať priestor niečomu funkčnému, aby to iní ľudia zbytočne nevyhadzovali a neznečisťovali našu planétu. Ďalej je však pravda, že v obchodoch s elektrom len veľmi zriedkavo nájdete zlacnený tovar. Je to spôsobené tým, že obchodníci nechcú nižšou cenou znehodnocovať svoj tovar, preto sa môže stať, že z ceny neupustia ani jedno euro.
rozsvícená žárovka
 
ZÁLEŽÍ NA PRODUKTE
Pri kúpe elektroniky z druhej ruky sa však musíte pozerať na niekoľko faktorov. Nemôžete dávať do hromady dva rozdielne produkty. Je rozdiel či si kúpite z druhej ruky práčku, alebo televízor, či počítač. Všetko má svoje kritériá, na ktoré by ste sa mali pri rozhodovaní pozerať. je to veľmi dôležité. Taktiež záleží aj na tom, od koho produkt kupujete. Je možno trochu diskriminácia, ale každý sa zamyslí nad tým či kúpi produkt od právnika, alebo povedzme od poštára. Najlepšie urobíte, keď si urobíte názor vtedy, keď si budete daný produkt prezerať. Sami najlepšie viete, ako na vás daný človek pôsobí a aká energia z neho ide.
 
ZJEDNÁVAJTE
Prvé, čo musíte urobiť, keď si vyberiete produkt, ktorý chcete, je zistiť si pôvodnú cenu a porovnať ju s tou, ktorú navrhol inzerca. Ak sa vám to nepozdáva, vždy môžete skúsiť zjednávať, čo je jednoznačne to najlepšie, čo môžete urobiť.