Skúsili ste už mnoho diét a ani jedna nepomohla a ešte ste pribrali ďalšie kilá navyše? Tak tu vám ponúkam pár rád ako jedením schudnúť. Keď sa snažíte držať hladovky odriekať si jedlo, väčšinou to dopadne jojo efektom. Tie isté kilá naberiete po čase naspäť, prípadne ešte ďalšie navyše. Musíte si zostaviť jedálniček tak, aby ste zasýtili váš hlad ale aj nepribrali.
hubnutí muže

Najdôležitejšie je dodržať pravidelný stravovací režim. Takže mali by ste jesť približne 5 – 6 krát do dňa ale v menších množstvách, takže v žiadnom prípade sa neprejedať. Do vášho jedálnička by ste mali zaradiť veľa ovocia a zeleniny. Mali by ste zredukovať a obmedziť cukor, to znamená, že keď máte chuť na sladké dajte si ovocie, prípadne si doprajte medovú müsli tyčinku.

Raňajky tvoria podstatnú časť vášho jedálnička mali by obsahovať dostatok vlákniny a sacharidov.  Desiatu by ste si mali dať ľahšiu.
jablko a hubnutí

Obed tvorí najhlavnejšiu časť dňa, takže na ňom by ste si mali dať záležať. Sacharidy vás zasýtia. Príklad: zeleninová polievka a varené zemiaky s kuracím mäsom alebo dusená zelenina napríklad z rybou. Ryby sú bohatým zdrojom vápnika a ďalších vitamínov.

 Večera by mala byť ľahká takže napríklad zeleninový šalát s kuracím mäsom alebo syrom. Prípadne syrový alebo šunkový sendvič.

Sladké jedlá si môžete dochutiť aj škoricou vyrovnáva hladinu cukru v tele a tiež vyvoláva hormóny šťastia. Paradajky sú najlepšou voľbou  zeleniny pri chudnutí, rýchlo zasýtia váš organizmus a neobsahujú takmer žiadne tuky, tiež obsahujú množstvo vitamínov a minerálov. Mliečne výrobky napomáhajú tiež chudnutiu a pre zdravý vývoj kostí sú nevyhnutné, ale mali by ste voliť skôr nízkotučné pred plnotučnými. Biele pečivo by ste mali úplne vyradiť z vášho jedálnička a nahradiť ho grahamovím, viaczrnným alebo celozrnným pečivom, ktoré je dokonca chutnejšie.