Severná a Južná Kórea tvoria v podstate jedno územie, ale dva rozdielne svety. Zatiaľ čo severná časť sa hrdo nazýva ako ľudovodemokratická, zostáva v nej dlho zakorenený komunistický režim a v mnohých smeroch kritický pohľad na kapitalistické zriadenie typické pre USA, ale aj veľkú časť Európy, južní susedia majú politicky rozdielny pohľad, od severných sa dištancujú a s radosťou inkriminujú ku všetkému americkému a k veciam, službám, ako aj postupom vyprodukovaných kapitalizmom. Severná Kórea si tak buduje svoj vlastný štát a svet vyhýbajúc sa spolupracovaním s kapitalistickými princípmi, zatiaľ čo Južná Kórea je dychtivá nasledovať všetky moderné trendy a najmä tie, ktoré sa týkajú inovácie služieb a tovaru. Teda z tohto pohľadu je zrejmé, že ak sa v článku budeme baviť o alternatívach internetových služieb vytvorených v Kórei, máme na mysli webové stránky, aplikácie a ich služby vytvorené južným blokom.

jížní korea

•         Coupang
Táto služba, respektíve webová stránka na nakupovanie skutočne rôznorodého tovaru je populárnou odpoveďou na veľmi známeho poskytovateľa Amazon. Stránku Coupang údajne navštevuje až 80 % kórejských užívateľov a využíva ju k výhodnému a prehľadnému nakupovaniu vecí takmer každej kategórie. Nájdu tam všetko, vlastne podobne ako na Amazone, princíp nákupu, výberu tovaru i formy objednávok je relatívne totožný. Na podporu a prevádzku tejto služby (startupu) sa vyzbieralo až 400 000 0000 dolárov.

•         4 : 33 Creative Labs
Tento web možno zaradiť hneď na druhé miesto, jeho popularita a návštevnosť je tiež veľmi vysoká, startup bol podporený čiastkou 110 000 000 dolárov, no čo je však trochu prekvapujúce je fakt, že táto stránka sa zaoberá tvorbou hier pre mobilné zariadenia. Kórejci  sú tak rovnako ako ich ázijskí bratia v Japonsku "gameri".  Hry pre mobilné zariadenia a ich tvorba tu majú vysokú finančnú podporu, ako aj záujem a návštevnosť verejnosti. Na tomto webe už môžete nájsť celkom slušnú kolekciu kórejských mobilných hier. Pôsobia moderne a zaujímavo.

korejci

•         Baedal Minjok
Je kórejskou alternatívou amerického GrubHub, či nemeckého FootPanda. Slovenskému užívateľovi by som to prirovnal k službám DajmeJedlo. Ak vás pochytí hlad, máte na výber prehľadný sortiment rôznych reštaurácií v okolí. Ak si vyberiete vhodnú reštauráciu, tak následne vás čaká objednávka jedla podľa vašej predstavy a následne už len počkáte, kým vám ho privezú. Na tento startup sa vyzbieralo 36 000 000 dolárov.