Ponuka kozmetických prípravkov na vlasy je dnes vyslovene nekonečná. Suché šampóny, gélové farby, zázračné trojminútové masky a iné výmysly. Jednými z takýchto produktov, sú aj takzvané „bezoplachové“ krémy na vlasy. Ak sa ich rozhodnete používať, vyvarujte sa niektorých chybám. Vyhnete sa tak nepríjemným prekvapeniam.

vlasy
 
Aký je v nich rozdiel ?
Vlasové krémy majú podobnú funkciu ako kondicionéry, či masky. Pokiaľ budete používať krémy, ktoré sa po aplikácii oplachujú vodou, môžete postupovať rovnakým spôsobom, ako pri ostatných dvoch spomínaných produktoch. Ich využitie je taktiež široké. Niektoré sú určené na poškodené, suché, či lámavé vlasy. Iné majú vlasy hydratovať, alebo im oddať objem.
 
Nikdy ku korienkom
Prvou dôležitou vecou, ktorú potrebujete o krémoch na vlasy vedieť je, že ich nesmiete aplikovať na korienky. Krém si vytlačte na dlane, jemne ho roztrite a naneste iba na vlasy. Ak by ste ho totiž naniesli až ku korienkom, vaše vlasy by boli spľasnuté, pôsobili by ťažko a mastne.
 
Nie sú pre každého
Ak máte príliš mastné, alebo slabé vlasy, krémom sa radšej vyhnite. Pôsobili by totiž extrémne mastne, čo určite nechcete.
 
 
Nepreháňajte to s množstvom
Aj keď sú tieto krémy určené na aplikáciu na vlasy, stále hovoríme o krémoch, tie sú omnoho mastnejšie, ako napríklad taký kondicionér. Preto to nikdy nepreháňajte s množstvom. Na dlane si naneste naozaj iba pár kvapiek, ktoré dôkladne votrite do vlasov.
 
maska

Dajte si pozor na nekvalitné výrobky
Ak si kúpite nekvalitný šampón, alebo masku, na vašich vlasoch nenapáchajú takú škodu, ako práve krém. Niektoré výrobky totiž z vašich vlasov urobia mastnú spleť, ktorú nebudete môcť rozčesať a ani niekoľkonásobné umývanie, vaše vlasy nenavráti do pôvodného stavu. Ak si teda kúpite krém, s ktorým nemáte skúsenosti, aplikujte ho iba na malú časť vlasov. Ak budete s výsledkom spokojní, môžete ísť bez obáv do toho.