Kŕčové žily v dnešnej dobe trápia vysoké percento populácie. Odborníci síce nepoznajú presné dôvody ich vzniku, avšak jednou z možných príčin môže byť aj sedavý spôsob života. ak vás toto ochorenie trápi, mali by ste čím skôr vyhľadať odborníka.

operativně

Špeciálne lepidlo ktoré zlepí vaše poškodené žily

Pomerne novou technikou, ako kŕčové žily odstrániť, je špeciálne biologické lepidlo. Táto látka sa aplikuje priamo do vnútra poškodených žíl, a to po celej ich dĺžke. Následne ich uzavrie. Tým sú žily zablokované, takže nimi naďalej nemôže tiecť krv. Nemusíte sa ničoho obávať. Krv aj naďalej tečie cez susedné, zdravé žily.

Pred tým, ako absolvujete samotný zákrok, vás čaká vyšetrenie pomocou ultrazvuku. Na jeho základe lekár zistí o aké poškodenie žíl ide a, ktoré z nich je potrebné liečiť. Následne vám poškodené miesta označia. Pri tejto metóde sa do žíl zavedie katéter, pomocou ktorého bude aplikované biologické lepidlo. Katéter je zavedený cez malý rez, poprípade vpich. Následne ho lekár posunie na miesto, kde sa začína poškodenie žily. Celý zákrok je kontrolovaný ultrazvukom. Bolesti sa nemusíte obávať, pretože vám bude podaná miestna anestézia.

skalpel)

Výhody liečby biologickým lepidlom

Odstránenie kŕčových žíl pomocou lepidla patrí medzi pomerne nové spôsoby. Oproti tým klasickým má však mnoho výhod. V prvom rade ide o spôsob, akým sú poškodené miesta uzavreté. Pri iných metódach ako je laser, alebo rádiofrekvencia, je namiesto lepidla využívané teplo. To môže v ojedinelých prípadoch poškodiť aj žily v okolí tých poškodených.
Druhým pozitívom je jeden vpich, namiesto viacerých. V neposlednom rade po zákroku nemusíte nosiť kompresné pančuchy. Túto výhodu si pacienti pochvaľujú asi najviac, keďže nosenie takýchto pančúch, nepatrí medzi tie najpríjemnejšie záležitosti, a to hlavne počas teplých mesiacov.