Súčasťou každej firmy musí byť dobrú účtovník, ktorý vám pomôže s podnikateľskou činnosťou, najmä ak plánujete rozšíriť svoje podnikanie, urobiť nejaké zmeny a podobne. Mali by ste vedieť vždy pred akoukoľvek zmenou, či sa do zmeny môžete pustiť alebo nie. Dobrý uctovnik Bratislava vám dá prognózy do budúcnosti. Niekedy môžete mať aj účtovníka, no nemusíte byť s ním úplne spokojný, a tak uvažujte o jeho výmene, aby ste mali na tejto pozícii človeka, na ktorého sa môžete spoľahnúť a ktorý si bude robiť svoju prácu tak, ako má.

kalkulačka

Viete, kedy potrebujete zmeniť účtovníka vo firme?

Zmena účtovníka neprichádza len vtedy, ak účtovník urobí vážnu chybu alebo nedodržuje svoje deadliny, ale jedným z dôvodom na zmenu je aj pocit, že potrebujete do firmy dostať nový pohľad, názory, potrebujete kreatívne riešenia, aby v konečnom dôsledku ste ušetrili nejaké tie finančné prostriedky. Spraviť prvý krok ku zmene účtovníka je často veľmi náročná úloha, no niekedy toto odhodlanie vám môže priniesť len pozitíva. Treba si uvedomiť, že často je to vaša firma, a preto by ste mali myslieť na seba, svoju firmu. Ak ostane nekvalitný účtovník na svojej pozícii, tak môžete ohroziť chod vašej firmy. V prípade, že hľadáte aj vy nového účtovníka máte dve možnosti, a to zamestnať niekoho do vašej firmy a bude to váš firemnú účtovník alebo druhou alternatívou je osloviť externú firmu, ktorá poskytuje služby v oblasti účtovníctva.

peníze

Túto druhú možnosť využívajú malé a stredné firmy, ktoré nemôžu si dovoliť zamestnať účtovníka. Pri externej firme tiež by ste mali vyberať pozorne. Účtovník musí byť spoľahlivý, musí vám byť k dispozícii, keď to budete potrebovať, flexibilný a tiež musí s vami spolupracovať. Pri výbere však kritériom nemôže byť len cena za poskytované služby účtovníka, ale aspoň berte do úvahy pomer cena – výkon. Externý účtovník často poskytuje rôzne služby a často klienti si môžu vybrať balík, o ktorý majú záujem, a to len od poradenstva až po poskytovania komplexného vedenia jednoduchého alebo podvojného účtovníctva. Keďže účtovník je jedna z najdôležitejších pozícii vo firme, preto vyberte si správne. Preferencie získate od spokojných klientov, od známych v podnikateľskej činnosti. Vďaka spätnej väzbe, preferenciám viete, aké silné respektíve slabé stránky má účtovník, o ktorého máte záujem. Ak aj vy hľadáte spoľahlivého účtovníka na vedenie komplexného účtovníctva alebo potrebujete len konzultáciu a poradenstvo, navštívte webovú stránku https://www.easystart.sk.