Založenie firmy alebo spoločnosti s ručením obmedzeným sprevádza povinnosť zapísať ju do obchodného registra (OR) spolu s niekoľkými dôležitými bodmi, medzi ktoré sa radí aj potreba uviesť sídlo firmy. Toto ale ešte nemusí byť dôvod, aby si podnikateľ musel nájsť nejakú nehnuteľnosť a platiť za ňu vysoké nájomné. Obzvlášť by sa to neoplatilo v prípade, ak ide napríklad o začínajúcich podnikateľov, o startupy a menšie firmy, čo musia šetriť nákladmi alebo ak vravíme o podnikateľskej činnosti, ktorá k svojmu fungovaniu veľké kancelárske priestory nepotrebuje.

notebook, wordpress

Existuje predsa veľa podnikateľských projektov zložených z jedného či pár ľudí, ktoré k svojej činnosti nepotrebujú zamestnávať množstvo administratívnych pracovníkov. Popularite sa tešia napríklad prevádzkovatelia eshopov a odvetvia, čo väčšinu biznisu riadia online- cez svoj počítač. Potom existujú aj prípady, v ktorých podnikateľ väčšinu času trávi v zahraničí a na Slovensku netrávi dosť času na to, aby sa mu oplatilo prenajímať si tu nehnuteľnosť, resp. kanceláriu.

Stále sa tu ale viaže pri zápise firmy alebo obchodnej spoločnosti nutnosť uviesť nejakú adresu. Niekoho tak možno napadne, že by sem mohol uviesť adresu svojho bydliska. A áno, prakticky môže ísť o zápis akejkoľvek nehnuteľnosti, ktorú má táto osoba právo zaevidovať, nemusí ísť o adresu pracoviska respektíve miesta, kde sa činnosť vykonáva. Je to skôr taká kontaktná adresa, kde bude chodiť napríklad pošta. Napriek tomu ale nie je najlepším riešením to, aby sa krížil biznis s domácim prostredím.

ľudia v kancelárii

Za malý mesačný poplatok presa môžete vlastniť virtualne sidlo bratislava 1 a túto lukratívnu adresu takisto právoplatne zapísať do obchodného registra.

V čom je ale háčik, prečo je také lacné?

  • Jednoducho preto, že sa v takomto prípade neplatí za priestory, ale za registračnú adresu. Na adrese sa však nachádza reálna budova, kde vám bude prichádzať pošta a sekretariát vám ju môže posielať prefotenú mailom.