Ľudstvo odjakživa využívalo silu ohňa. Na druhej strane s ním ale často bojovalo, najmä pri prírodných katastrofách alebo ničivých situáciach, ktoré vznikli z nedbanlivosti.

Ochrana pred ohňom sa vždy považovala za dôležitú. Zdravie a bezpečnosť ľudí je na prvom mieste pred ostatnými faktormi.

firefighter-752540_640

Projekcia a architektúra budov preto vždy zahŕňa viaceré protipožiarne prvky a opatrenia.

Požiarne dvere sú nosným pilierom protipožiarnych opatrení. Zabezpečujú vysokú mieru spoľahlivosti a ochrany. Na ich výrobu sú použité patentované protipožiarne systémy a technológie s certifikátom kvality. Spĺňajú všetky legislatívne kritéria a požiadavky.

Ich odolnosť voči dymu a požiaru má označenie E115 – E190. Jedná sa o parameter, ktorým sa označuje celistvosť budovy po vypuknutí požiaru a možnosti preniknutia dymu a ohňa do priestoru.

Prevedenie protipožiarnych systémov je hliníkové alebo oceľové. V ponuke nájdete aj automatické požiarne dvere. Certifikované systémy obsahujú viaceré protipožiarne vložky s odolnosti až do E190. Samozrejmosťou sú aj dymotesné a proti hluku odolné dvere.

Protipožiarne dvere majú moderný dizajn s vysokou funkčnosťou a maximálne odolnou protipožiarnou konštrukciou.

Vhodné sú takmer do každého priestoru – do administratívnych budov, výrobných hál, na odborné, najmä chemické pracoviská a rovnako vhodné sú aj pre rodinné a obytné domy.

Ich povrchová úprava zabezpečí vkusné zladenie s interiérom a prispôsobí sa každému vkusu.

hinged-doors-2759495_640

Ponúkaný servis je kompletný – od zamerania, poradenstva, montáže a celkového prevedenia. Ponúkaný cenník Vám orientačne napovie o cene vybraného systému. Finálna cena je vždy po dohode – po kompletizácii Vášho nápadu, riešenia a použitých systémov.

V závislosti od Vašich požiadaviek sa odvíjajú aj financie. Pri atypických priestoroch je potrebné uvažovať o navýšení sumy, detaily sa stávajú rozhodujúcimi a správna realizácia je dôležitá.

Investícia do spoľahlivých a funkčných protipožiarnych dverí sa určite vyplatí.