Bezpečné a pohodlné prekonávanie výškových rozdielov nám v každej domácnosti, firme, či skrátka budove ako aj exteriéri pomôže vykonať jediný doplnok a tým je schodisko. Disponuje ním tak každý dom či stavba, ktorá má minimálne dve poschodia, alebo môže slúžiť ako dizajnový doplnok pri vstupe k vonkajším dverám. V každom prípade by však schody neboli efektívne, boli by priam nebezpečné, keby na nedisponovali bezpečnostným doplnkom, akým je zabradlie na schody.

schodiště

Práve doplnok v podobe zábradlia dodáva schodisku ten pravý, využiteľný, no predovšetkým bezpečnostný efekt. Novšie typy zábradlí však rovnako veľmi dobre poslúžia aj ako viditeľne kvalitný a na oči príjemne pôsobiaci vizuálny doplnok, ktorý obohatí danú miestnosť a pridá na celkovom pocite luxusu celej domácnosti či budovy. Dnes máte navyše možnosť dať si zhotoviť i zábradlia so sklenenou výplňou, ktoré sú vo všetkých smeroch, ale predovšetkým v tom vizuálnom priam dokonalé, veď nie nadarmo sa používajú aj ako hrdý doplnok v solídne pôsobiacich firmách či podnikoch. To však neznamená, že takisto nemôžu byť súčasťou vášho rodinného domu. Práve naopak! Bola by to skvelá a hlavne bezpečná voľba.

  • Z pohľadu dizajnu by ešte niekoľkokrát vylepšili efekt luxusného bývania, ale čo je ešte podstatnejšie, boli by bezpečnou výplnou schodísk najmä v prípade, ak sa po schodisku pohybujú malé a výmyselné deti, ktoré by sa cez nevyplnenú časť zábradlia dokázali vsunúť, čím by hrozilo riziko ich pádu. So zaskleneným a vysokým schodiskom však táto nebezpečná situácia nehrozí.

Je bez debaty, že prvoradou stránkou a žiadanou vlastnosťou u schodísk a ich zábradlí je predovšetkým bezpečnosť, ale pri výbere nezabúdajme ani na ďalšie celkom dôležité vlastnosti, akými sú estetika a funkčnosť. A to hlavne z dôvodu, aby celá snaha a celkový efekt neskončili výsledným prevedením, s ktorým nebudeme spokojní.

zábradlí

  • Preto si vopred vyčleňme daný priestor, kde sa schodisko bude konštruovať tak, aby malo čo najpraktickejší účel, ale myslime i na estetickú stránku, aby výsledné prevedenie a vybraný materiál ladili s interiérom dotyčnej miestnosti.