Viem, že veľa ľudí neuvíta „mudrlantské“ rady o tom, ako ľahko sa dajú peniaze ušetriť a že je iba ich chybou že majú málo,… chápem že mnohých, ktorí žijú od výplaty k výplate takéto články odradia a možno skôr naštvú, no a aj napriek tomu to risknem a pokúsim sa vo vás nevyvolať nenávisť k mojej osobe. Pokúsim sa vybrať pár rád, ktoré by pomohli pomôcť ušetriť nám všetkým, či už má niekto vyšší alebo nižší plat.

peněženka

Rozmýšľajme do budúcna
A to myslím tak, že sa zameriame predovšetkým na bežné činnosti a poplatky. Ako sme na tom s našim starým autom? Možno investujeme viac do opráv, než auto skutočne využívame. Bývame v byte či v štvti, ktorá v poslednej dobe nemilosrdne zvyšuje nájomné a my vidíme, že si toto ubytovanie a takíto „vydriduchovia“ toľko peňazí z našej peňaženky nezaslúžia? Do toho ešte pravidelne cestujete dlhé kilometre za prácou a miniete denne veľa na cestovnom? V takýchto prípadoch by asi pomohla odvážna zmena, na to staré zabudnúť. Viem, že náklad do určitej novej výzvy bude vysoký, ale do budúcna výhodnejší.

eur

Kľud, nie všetko čo by sme chceli je zadarmo,…
Ja viem, človek je živý tvor a má svoje túžby a predstavy po kráse, zážitkoch, nových a pekných veciach, službách, lenže tieto veci nám ponúka doba, ktorá nepozná brata. Vieme, že výroba a kapitál sú dnes dôležitejšie než človek a rovnako to je aj s ponúkaným tovarom „pre našich milých zákazníkov“. Keď škovránka chytajú, pekne mu spievajú. Každý poskytovateľ služieb je náš láskyplný brat a túži nám dopriať štastie, ale neskôr sa ani nenadejeme a máme prázdnu peňaženku a do toho možno ešte aj povinnosť nových splátok. Láskyplnosť a bratstvo sa vytratí. Ale samozrejme človek by si niečo kúpiť mal, ales rozumom. Po akom produkte alebo službe sme túžili my, aký produkt alebo službu považujeme za potrebnú my? Riaďme sa svojou túžbou, svojim rozumom a potrebami, ale nie ľudmi, ktorí nám ich vnucujú. Kúpme si radšej jednu vec ktorú chceme od srdca, ako kúpiť 20 vecí len tak narýchlo a s unáhlenými emóciami.