Minimálna expozícia voči Číne a zmeny jej dodávateľských reťazcov pomohli zmierniť úder USA a Číny. obchodného sporu. Spojené štáty minulý týždeň zvýšili sadzby čínskeho dovozu o 200 miliárd dolárov na 25%, čo podnietilo Čínu, aby v pondelok zvýšila clo na tovar v hodnote 60 miliárd amerických dolárov.

Analytici sa obávajú vplyvu obchodnej vojny na tradičný obchod spoločnosti Cisco pri predaji prepínačov a smerovačov.technická podporoa.jpg

Spoločnosť však uviedla, že pracuje šesť mesiacov na zmene dodávateľského reťazca a že v tomto bode očakáva minimálny vplyv.

„Stále máme nejakú výrobu v Číne. Výrazne sme však znížili našu angažovanosť v spolupráci s naším dodávateľským reťazcom a našimi dodávateľmi, “povedal finančný riaditeľ spoločnosti Kelly Kramer na konferenčnom hovore po zárobkoch.

Akcie Dow komponenty vzrástli o 2,5% na 53,75 USD v rozšírenom obchodovaní.

Finančný riaditeľ spoločnosti Kelly Kramer uviedol, že len približne 3% celkových príjmov spoločnosti pochádza z Ázie a chráni ju pred spomaľujúcim sa ekonomickým rastom, ktorý spôsobil pomalšie predaje technologických spoločností, ako je napríklad spoločnosť Apple Inc. Povedala agentúre Reuters, že niektoré produkty spoločnosti Cisco stále čelia tarifám aj po tom, čo spoločnosť presťahovala výrobné linky pre niektoré výrobky viazané na USA a našla alternatívne zdroje pre niektoré časti.wlab.png

„Stále máme produkty, ktoré sú tarifované, ale znižujeme veľkosť tohto koláča,“ povedala. „Môžeme prijať niekoľko cenových akcií, aby sme mohli účtovať náklady.“

Spoločnosť stávkovala na svoje novšie obchody, ako je kybernetická bezpečnosť a softvér, pretože sa snaží čeliť akémukoľvek vplyvu spomalenia predaja smerovačov a prepínačov.

Tržby v bezpečnostnom biznise spoločnosti, ktoré ponúkajú ochranu pred firewallom a systémy na detekciu narušení, vzrástli o 21% na 707 miliónov dolárov, čím porazili odhady 670,4 milióna dolárov.