Stavebný a v mnohých prípadoch neodmysliteľný prvok, akým je schodisko so sebou neprináša len svoju typickú funkčnosť, ale zároveň niekoľko ďalších nápaditých možností. Pri ich realizovaní navyše môžeme zapojiť svoju kreatívnu stránku a výslednému efektu tak napomôcť svojim správnym výberom a úsudkom. Rozmanitosť a takmer nekončiace možnosti pri výbere tvarov, prevedení, materiálu,… máme vlastne najmä zo začiatku len vo svojich rukách. Tieto vlastnosti by sme mali prispôsobiť nášmu vkusu, ale predovšetkým prostrediu, do akého schodisko chceme umiestniť. A samozrejme nezabudnime na veľmi dôležitý detail, kvalitné a štýlové zábradlie https://lmmont.sk/nerezove-zabradlia/.

schody

Schodisko sa môže nachádzať v exteriéri, ale potrebným a zároveň štýlovým doplnkom býva v nejednom prípade i v interiéri. V oboch možnostiach však platí, že vybrať by sme mali kvalitný materiál, pričom tvary, rozmiestnenie a celkové prevedenie môžeme vybrať na základe súčasných moderných trendov alebo sa inšpirovať vlastným vkusom. Výber schodiska, ako aj zábradlia je dnes totiž skutočne pestrý. Väčšinou z nich nič nepokazíte, jedine snáď vtedy, ak by schodisko spolu so zábradlím neladili s okolitým prostredím, či v prípade exteriéru by bol materiál príliš krehký s nízkou životnosťou a potrebou neustálej údržby.

Vonkajšie schodiskápritom nie sú žiadnou raritou, práve naopak! Vidíme ich takmer všade a stále častejšie sa nachádzajú aj pred rodinnými domami, kde okrem funkčnej stránky plnia i estetické požiadavky. V prípade budov alebo domov s balkónovým prostredím plní totožné funkcie zábradlie.

V prípade exteriéru rodinných domov môžeme schodiskom a zábradlím oddeliť samostatný priestor (ak je samostatné poschodie na prenájom), čím praktickým a nenáročným spôsobom dosiahneme extra vstup do domu. V inom prípade nám zasa tento variant poslúži ako rýchlejší prístup na terasu, do záhrady, či pracovnej dielne.

architektura

  • Ako teda vidíme už i len v tomto zlomku možností, schodisko s kvalitným zábradlím má svoje uplatnenie aj v exteriéri, kde by sa takisto nemalo zabúdať na jeho estetickú stránku.