Porota u Southwark Crown Court oslobodila ďalšiu obžalovaného Achima Kraemera, 51-ročného Nemca, ktorý stále pracuje pre Deutsche Bank. Christian Bittar, bývalý senior obchodník v Deutsche Bank, sa obvinil pred vinným 11-týždňovým súdnym procesom. Odsúdenie Moryoussefa a Bittara sa očakáva na konci júla 2018.

parlament

Avšak Moryoussef odišiel z Veľkej Británie do Francúzska po tom, čo sa Bittarova vinná žiadosť zverejnila. Preto nie je jasné, či alebo kedykoľvek bude slúžiť vo väzení.
Jeho advokát v Paríži Francois De Casto uviedol, že jeho klient je pod ochranou francúzskeho práva a nakoniec postúpi prípad Európskemu súdu pre ľudské práva.
Porota nedospela k verdiktu o ďalších troch bývalých spolužalujúcich Barclays: Colin Bermingham, Carlo Palombo a Sisse Bohart.

kalkulačka

Opätovné rozhodnutie
Počas súdneho procesu obvinení popreli nečestnosť a povedali, že veria, že neurobili nič zlého. Trestné konanie bolo podané proti všetkým šiestim v dôsledku vyšetrovania Serious Office of Fraud Office (SFO) o údajnej manipulácii s Euriborom.

Sadzba v Bruseli sa používa na stanovenie biliónov dolárov finančných zmlúv. Je to bratranec britskej spoločnosti Libor a je to priemerná úroková sadzba, na ktorú si eurozóny banky navzájom poskytujú úvery.

SFO uviedla, že v priebehu siedmich dní rozhodne, či sa bude snažiť o opätovné začatie konania pred ostatnými tromi obžalovanými.
Bývalý bankový podnik Societe Generale a štyria ďalší zamestnanci Deutsche Bank boli tiež obvinení zo sprisahania, ale Spojené kráľovstvo ich nemohlo vydať z Francúzska a Nemecka.

špinavé peníze

Zatiaľ čo globálne úrady udelili pokutu vedúcim bankám a sprostredkovateľom približne 9 miliárd dolárov a účtovali okolo 30 ľudí za obvinenia z podvodov, trestné stíhanie SFO bolo prvé, ktoré sa zameralo na Euribor.
Barclays je britská nadnárodná investičná banka a finančná spoločnosť so sídlom v Londýne. Okrem investičného bankovníctva je spoločnosť Barclays organizovaná do štyroch kľúčových podnikov: osobného bankovníctva, firemného bankovníctva, správy majetku a správy investícií.