V každom dome sa ako prvé osádzajú podlahy, dlažby alebo linoleum. Každý si vyberá podľa svojho vkusu. No čo v prípade, že máte staršie podlahy alebo dlažby a chcete ich zakryť kobercom? Prečítajte si zopár výhod a nevýhod, na základe ktorých sa rozhodnete či sa oplatí zakryť podlahu kobercom, alebo vymeniť celú podlahu.

vysavač

Podlahy sú výborné hlavne vďaka svojej kvalite a svojmu dizajnu. No ak máte starší model, nezúfajte. Veľa ľudí práveže vyhľadáva staré unikátne kúsky podláh a nevadí im ani len poškodenie. Rôzne byty naberajú na cene hlavne vďaka starožitnej drevenej podlahe, ktorá je unikát.
To isté sa týka aj dlažieb, kedysi sa vyrábali a maľovali ručne, preto každý starší kúsok má svoju jedinečnú hodnotu. No popraskaná vôbec nevyzerá dobre a častokrát sa nachádza v kuchyni a kúpeľni, kde sa koberec vďaka neustálemu vlhku a vode neodporúča, preto dlažbu jednoducho vymeňte.
Koberce poznáme vo všelijakých vzorov, farbách či materiáloch. Na dnešnom trhu ich môžeme nájsť nespočetné množstvo. No sú pre nás to pravé do našej domácnosti?

Poďme po poriadku. Ak máte doma podlahu či dlažbu, čistenie je veľmi jednoduché. Ak máte na zemi smetie či nejaký fľak, jednoducho to môžete pozametať alebo pozmývať mokrou handrou. No čo v prípade, že zem pokryjete kobercom? Vtedy je čistenie náročnejšie. Smetie sa dá len povysávať, a aj to len v určitom množstve, nikdy nepovysávate všetko. Ak tam máte fľak, problém je na svete. Jediný spôsob ako ho odstrániť je tepovanie čo je veľmi fyzicky a niekedy aj finančne náročné. Taktiež ak máte doma malé deti, ktoré sa rady hrajú na zemi, vedzte, že v koberci sa nachádza nespočetné množstvo baktérií či dokonca drobného hmyzu.

pokoj

Najlepšou možnosťou je mať podlahu alebo dlažbu a na nej len malý koberec, ktorý sa dá jednoducho vyprať v práčke, vtedy bude vaša domácnosť čistejšia a zároveň zdravšia.