Teplé slnečné lúče v nás evokujú pocit príchodu jari a s tým spojeného príjemného počasia. Zároveň sa nám žiada oživiť svoj šatník a odložiť hrubé tmavé oblečenie na najvyššie police. Pokým v zime sme preferovali nohavice, ktoré nás spoľahlivo hriali, v teplejšom počasí sú ideálne šaty na leto. Šaty sú symbol ženskosti a mali by sme ich nosiť častejšie. Je toľko rôznorodých strihov, variácií a materiálov, z ktorých sa šijú letné šaty, že si zaručene vyberie každá z nás.

letní šaty

Univerzálne využitie šiat

Šaty na leto majú množstvo variácií a podôb. Môžu sa nosiť krátke, či dlhé, obtiahnuté alebo voľné, kvetované, vzorované, alebo jednofarebné. Dovolené je takmer všetko. Nebojte sa vzorov, kvetov a farieb. Cez jarné a letné počasie si ich môžeme dovoliť. Symbolizujú nám radosť zo života, dodávajú energiu a iskru. Šaty na leto nemusíme vyberať zo šatníka len v tých najhorúcejších letných mesiacoch. Spokojne ich môžeme nosiť už s príchodom jari. V kombinácii s pančuchami a ľahkým blejzrom ste oblečená do práce, či na prechádzku.

lososové šaty

Šaty môžu nosiť všetky ženy

Sú typy žien, ktoré sa bránia nosiť šaty a aj v tých najteplejších dňoch volia radšej nohavice. Je to žiaľ na škodu, pretože šaty na leto môže nosiť každá z nás. Aj športové typy žien, aj majiteľky kyprejších tvarov. Všetky môžeme v šatách na leto vyzerať výborne. Aby ste sa cítili pohodlne a sebaisto stačí zvoliť správny strih a materiál. Plnšie dámy by mali siahať po jemných a vzdušných látkach, ktoré nepridávajú na objeme. Väčšie abstraktné vzory či kvety upútajú pozornosť od zaoblených kriviek. Ak potrebujete schovať nohy, skúste vzdušné dlhé šaty na leto, ktoré zvýrazňujú dekolt. Plnšie dámy sa nemusia báť ani šiat na leto áčkového strihu s dĺžkou po kolená. Vyhýbať by sa mali nariaseným a volánovým sukniam. Športové dámy sú tiež typom žien, ktoré sa šatám skôr vyhýbajú. Vôbec to nie je nutné, aktuálne sú v móde šaty z tričkoviny, alebo džínsové šaty, ktoré si zamilujú aj športovo založené ženy.

Širokú ponuku šiat, ktoré padnú na každý typ postavy nájdete v obľúbenom dámskom e-shope: https://www.glashgirl.sk/.