Chceli by ste niečo nové vedieť o led paneloch? Ako slúžia a kde všade ich môžete použiť? Led panely sú určené na osvetlenie interiérov. Okraje led panelov sú vyrobené z eloxovaného hliníka a krytia z odolného plastu. Led panely majú úzke prevedenie. Môžete ich veľmi ľahko zasadiť do dizajnu miestnosti, a zároveň nebudú nijako rušiť celkový dojem a budú vytvárať príjemnú atmosféru bývania. Majú mäkké, pohodlné a jasné svetlo. Toto svetlo nedráždi očí. Led panely majú mnoho zaujímavých vlastností. Okrem toho, že sú úzke, sú aj energeticky úsporné a poskytujú príjemné svetlo.

modern-minimalist-bathroom-3115450_1280

Poteší vás to, že ich životnosť je naozaj vysoká a sú veľmi tiché. Môžete ich použiť naozaj kamkoľvek, sú veľmi všestranné. Najčastejšie sa používajú na osvetlenie bytov, rodinných domov, kancelárií, reštaurácií, hotelov a obchodov, no ich namontovanie je vhodné do všetkých typov stropov. Poznáme led panely podhľadové, závesné, prisadené alebo aj vstavané. V ponuke na trhu nájdete aj RGB panely. Do každého priestoru sa však hodí iný tvar, či veľkosť led panela. Potrebné je tiež zvoliť led panel s takým výkonom, ktorý bude poskytovať dostatočné osvetlenie miestnosti vzhľadom k veľkosti a spôsobu využitia danej miestnosti. Ak kúpite nekvalitné led panely s nízkym výkonom, samozrejme vám nedodá taká svetlo, aké od neho vyžadujete aj na danú konkrétnu miestnosť. Pri nákupe si dávajte pozor a porovnajte nie len výkon, ale aj skutočný svetelný tok v lumeloch. Podhľadové led panely sú náhradami za tradičné mriežky žiarivkových svietidiel. Závesné led panely môžete veľmi jednoducho a rýchlo umiestniť presne tam, kde si prajete.

ginsburgconstruction-kitchen-3-330737_640

Prisadené led panely sa môžu inštalovať na pevnom povrchu. Na prisadené led panely sa používajú magnety alebo kovové príchytky. Vstavané led panely sú osadené pomocou pružín. To spôsobuje ľahké uchytenie napríklad na sadrokartón, z ktorého sú vyrobené mnohé steny. Nahradia klasické bodové osvetlenie a používajú sa do kuchýň alebo kúpeľní. Už ste si vybrali ten správny led panel vhodný presne tam, kde ho chcete použiť? Určite áno.