V posledných rokoch sa čoraz viacej hovorí a píše o LED svetlách. Využívajú sa ako v interiéroch, tak aj v exteriéroch. Ich hlavnými prednosťami je efektivita a úspora pri zachovaní rovnakých svetelných vlastností. LED žiarovky vydržia až 50 tisíc hodín (17 rokov pri osemhodinovej prevádzke), ich cena sa vám teda niekoľkokrát vráti. Ich prevádzkové náklady sú tiež omnoho nižšie ako u bežných svetiel.

led pásek

LED svietenie je mimoriadne vhodné do priestorov, v ktorých často vypínate a zapínate lampy. Dôležité je aj to, že LED neobsahuje ťažké kovy ani ortuť, ktoré sú škodlivé pre ľudské zdravie a prostredie. Pri všetkých týchto výhodách je teda jasné, že zriaďovacie náklady sú síce vyššie, ale vratné. LED svetlám môžete naozaj veriť.

Modernému príbytku nesmú chýbať rôzne druhy LED svetiel. Veľmi efektné je ich využitie v kuchyni a obývačke. Trendom posledných rokov sú hlavne LED pásy, ktoré vedia dotvoriť atmosféru v každej domácnosti. Častým materiálom použitým v domoch je sadrokartón, ktorý nájdete nielen na stenách. Čoraz častejšie sa z neho tvoria aj police a podlahy. Podsvietenie sadrokartónových políc LED pásmi počas večera pôsobia moderne a dodávajú tú správnu atmosféru. Pre bezpečnosť je potrebné pod LED pásy namontovať ALU LED profily, aby sa zabránilo vzniku požiaru. V obývačke je možné vidieť podsvietenie pásmi aj na nábytku, oknách a dekoráciách.

kuchyń

Pre bezpečné varenie a aj útulné stolovanie nesmiete zabúdať na svetlá v kuchyni. Centrálne osvetlenie nemusí byť dostačujúce. LED svetlá sa na sto percent rozsvietia ihneď po zapnutí a tak zabezpečia bezpečnosť aj počas noci, keď sa idete do kuchyne napiť. V kuchyniach sa podsvieťujú pracovné dosky, spodné časti skriniek, vrchné časti kuchynskej linky. Do kuchyne sa hodia hlavne LED pásiky s chladnejším svetlom. Punc luxusu dodajú LED pásy, ktoré sú umiestnené na barovom pulte, alebo na kuchynskom ostrovčeku.