Zatiaľ, čo v minulosti bol balkón skôr tým vedľajším a akýmsi odsunutým, priam zabudnutým priestorom, dnes sa teší vysokej popularite a pozornosti. Dokonca sa stáva vyhľadávaným doplnkom i v prípade rodinných domov. Niet sa však čomu čudovať, ľudia 21.storočia totiž konečne objavili jeho skutočné kvality a s nimi nové nápadité možnosti využitia práve pre tento konkrétny priestor, ktorý je dnes jednoznačne IN.

balkonky

Zároveň nie je len moderným, ale aj zaujímavým prvkom v otázkach architektúry. A vôbec nepreháňame, ak povieme, že v nemálo prípadoch je jedným z najobľúbenejších miest v celej domácnosti alebo bývaní. Tento priestor predsa môže zahŕňať aktivity, ktoré sú jedine a len príjemné a pre potrebný relax sú skvelým riešením. Balkónové miesto tak môže byť našim príjemným, tichým a veľmi sympatickým miestečkom, ktoré budeme mať po ruke vždy, kedy to budeme potrebovať.

Určite nič nepokazíme, vlastne tento priestor podstatne vylepšíme, ak spríjemníme jeho atmosféru zeleňou. Bylinky alebo kvety, tiež zelenina,… tieto možnosti nám balkón ponúka a je tak zároveň našou malou záhradkou a dostatočnou alternatívou k pestovaniu menšej zelene.
Ale základom, ktorý samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť je hlavne spoľahlivé balkónové zábradlie.

balkonové zábradlí

Pre bezpečnostnú a technickú stránku balkóna neodmysliteľný prvok, ktorý však ale môže tvoriť aj estetickú súčasť, respektíve stránku estetického dizajnu tohto priestoru. A to najmä v prípade, ak si vyberieme správne a takisto zvolíme vhodný materiál. Jeho vhodné prevedenie, materiál, tvar,… dokáže s okolím spraviť priam zázraky a výrazne sa tak podpísať pod celkový dojem a atmosféru. Rovnako ako aj v interiéri, aj v tejto časti tak máme možnosť presadiť určitý štýl a vsadiť na našu kreatívnu stránku. Retro, klasika alebo niečo modernejšíe?
Pokiaľ chceme do tohto priestoru priniesť i rôzny nábytok, mali by sme vyberať na základe vzájomnej kompatibility, respektíve kvalitného zladenia a výsledného efektu.