1. Pitný režim

Ak ste nervózny nezabúdajte na tekutiny. Už pri rannom vstávaní si doprajte plný pohár vody ktorý vás osvieži a pomôže vám zachovať chladnú hlavu pri rozhodovaní tým pádom vaša nervozita bude minimálna. Nervozita sa zvykne totiž vyskytovať v prípadoch kedy ste dehydratovaní. Tekutiny prijímajte hocijaké, najčastejšie však čistú vodu.
 
jablko

  1. Anti-stresové hračky

Tieto hračky sú určené pre ľudí ktorý sa potrebujú nejak zabaviť pretože myslia iba na veci ktoré ich robí nervóznymi. K takýmto hračkám patria najčastejšie anti-stresové guličky ktoré si stláčate v dlani, tým pádom sa uvoľňujete. Na internete si môžete nájsť niekoľko variácii hračiek proti stresu, kľudne aj na čínskych stránkach ako aliexpress alebo ebay.
 

  1. Čerstvý vzduch

Počas nervozity vyprázdnite svoju myseľ napríklad prechádzkou alebo bicyklovaním niekde v lese alebo v parku. Čerstvý vzduch vám pomôže vyprázdniť hlavu a na chvíľu zabudnúť na veci ktoré vás robia nervóznymi.
 

  1. Vyvarujte sa veciam ktoré vám spôsobujú nervozitu

Pokiaľ viete čo vám nervozitu spôsobuje dajte si od toho pauzu alebo s tým skončite. U mladých sú to väčšinou počítačové hry. Preto si od danej činnosti oddýchnite a nevykonávajte ju podráždení pretože to bude len horšie a tým pádom vám to bude spôsobovať horšie účinky na vaše nervy.
 
 pěst
 

  1. Komunikujte s inými

Pokiaľ ste nervózni, poraďte sa so svojimi najbližšími ktorý vám možno poradia ako by ste mali s tým vysporiadať, pretože je možné že tiež mali podobné problémy a tiež možno sú podobnej povahy. Komunikovaním sa uvoľníte a prídete tým na iné myšlienky.
 

  1. Doprajte si poriadnú dávku spánku

Spánok je veľmi dôležitý aby ste si zachovali chladnú hlavu. Doprajte si aspoň 7-8 hodín spánku každý deň. Vyspatý budete myslieť pozitívnejšie, budete načerpanejší energiou a budete sa cítiť psychicky a fyzicky lepšie.