Po takomto znepokojujúcom, alebo až priveľmi príjemnom živom sne, sme často takí zvedaví, že začneme po internete pátrať, čo by mohol znamenať. Má však takéto hľadanie zmysel a dá sa veriť internetovým snárom?
Odpoveď je jednoznačné NIE. Prečo?
Sny sú totiž veľmi subjektívna záležitosť a čo robia všetky snáre? Škatuľkujú a zovšeobecňujú. Vravia, že jeden symbol v sne musí zaručene znamenať jednu vec, vo vašom živote. Je to však klamstvo a preto keď sa vám v niečo snívalo o pôrode, nekupujte hneď detskú postieľku a nerozmýšľajte nad vzorom steny v detskej izbičke.
Možno totiž porodila niektorá vaša priateľka, alebo ste len pozerali cez deň film o mladej mamičke. Nemusíte si to dokonca ani pamätať, možno ste len na ulici videli mamičku s kočíkom. Môže tu byť milión rôznych faktorov, ktoré si ani neuvedomujeme, pretože sú podvedomé.
Treba si uvedomiť, že hlavnou funkciou snov je chrániť náš spánok, pred zlými zážitkami z prežitého dňa, snívajú sa nám veci o ktorých sme počuli, čítali, alebo sme ich videli a mozog nám ich spája komplikovaným spôsobom s ďalšími rôznymi vecami, z čoho môžu vzniknúť pekné nezmysli.
Sny taktiež veľmi ovplyvňuje vaša subjektívna skúsenosť a osobnosť. Pre príklad: sú ľudia, ktorí majú strach z pavúkov, pre tých sa môže sen, v ktorom ste v džungli plnej pavúkov javiť ako nočná mora a v súvislosti s tým vo vás vyvoláva určité pocity. Existujú však aj ľudia, ktorí majú pavúkov radi, dokonca ich chovajú ako domácich maznáčikov – pre takýchto ľudí tento typ snu logicky nebude nepríjemný, ale naopak pozitívny.
Sny sa dajú rozoberať a všetky vám niečo hovoria alebo naznačujú. Ak sa však o to zaujímate, odpovede hľadajte v podrobnej snovej analýze, ktorou sa zaoberajú niektorí ľudia a nie v snároch z novinového stánku za 2 eurá – ich obsah je totižto nepravdivý a mohol by vás len popliesť viac, ako už ste popletení.