Snívala som o tom, že raz budem mať dom. Bol to môj obrovský sen a na malú chvíľu som si myslela, že sa toho nikdy nedočkám. Myslela som si, že to bude všetko zlé a že sa naozaj nikdy nedočkám toho, že si budem môcť vypiť kávu na terase a pozerať na psíka ako si naháňa svoj vlastný chvost na dvore. Ja viem, nemala som rozmýšľať tak depresívne, ale skutočne som sa bála toho, že to je len moje zbožné želanie, ktoré sa mi nikdy nevyplní. Je jasné, že som tomu mala viac veriť, preto som začala robiť presne to.

okna

Keď som sa dala dokopy s mojím partnerom, myslela som len na to, aký bude náš spoločný život. Párkrát som mu spomenula, že by som chcela mať dom a že by som si najviac želala to, aby som bola na dvore a tvorila na záhradke.

Aké bolo moje prekvapenie, keď ten dom nakoniec aj skutočne kúpil. Najprv sa mi tomu vážne nechcelo veriť, a potom som samozrejme plakala, čo sa len dalo, pretože som neverila tomu, že sa mi môj sen tak rýchlo splní. Aj tak som si myslela, že to nie je pravda, kým som ten dom neuvidela. Aj keď bolo potrebných veľmi veľa prerábania, našťastie sa mi to aj tak podarilo.

Začali sme vyberať do nášho domu poriadne veci, na ktoré sa dá spoľahnúť a ktoré sú také dobré, že naozaj veľmi dlho vydržia. Verila som tomu, že aj keď to možno nie je všetko úplne v pohode, bude to náš dom.

cena

Keď to bude moje, budem si to viac vážiť. Preto som rozmýšľala aj nad kvalitnými vecami, ktoré si do svojho domu dáme, napríklad hlinikove okna cena. Áno, možno to znie smiešne, ale ja som vedela, že presne na tomto skutočne záleží, pretože nechcem mať doma zimu a chcem, aby bolo všetko úžasne perfektné. Potom je jednoduchšie robiť rozhodnutia, ktoré sú pre vás naozaj dôležité. Ďalej už išlo iba o klasiku. Dvere, podlahy a zrazu sme sa sťahovali. A ja som nikdy nebola šťastnejšia ako vtedy.