Ak hovoríme o najkrajšom mieste na našej planéte, je to nepochybne Bay of Navagio. Navagio– malá zátoka na ostrove Zakynthos, upnutá na všetkých stranách vysokými, strmými lámanými skalami. Zlatý hodvábny piesok, hustý azur krištáľovo čistej vody, ticho a ústranie z neho robia ideálne miesto na oddych. Zvyšky veľkej lode, ktorá tu havarovala v roku 1982 a uviazli, dávajú celú atmosféru osobitnú romantickosť. Kvôli nim je pláž nazývaná Navagio – stroskotanie.Zakynthos (Zakynthos) je jedným z najkrajších ostrovov v Grécku a vo svete. Nie je to prvý rok, čo on a jeho slávna pláž Navagio sú v zozname najlepších v hodnotení svetovo preslávených turistických miest.

navagio

· Ostrov Zakynthos má neobvyklý, takmer trojuholníkový tvar, ktorý láka turistov. Okrem neobvyklého tvaru má toto rajské mesto veľa plusov a obrovskú históriu. To fascinuje každého so smaragdovo modrou priehľadnou morskou vodou, jemnými krémovými plážami, majestátnymi horami a samozrejme príjemnými, spoločenskými a pohostinnými obyvateľmi.

· Pláž Navagio – akási vizitka ostrova Zakynthos, ktorá spolu s bielym Santarini, môže byť často vidieť na pohľadniciach a turistických brožúrach. A to nie je prekvapujúce, pretože tieto miesta sú jednoducho nádherné vo svojej prírodnej kráse. Okrem toho je zaujímavým prírastkom nádhernej prírody ostrova Zakynthos je neobvyklá miestna atrakcia – loď Panagiotis.

pláž

· Na pláži Navagio sa pomerne nedávno objavilo hrdzavé telo veľkej lode. V 80. rokoch 20. storočia grécke úrady aktívne bojovali proti miestnym pašerákom. Počas jednej z nájazdov bolo pašované plavidlo uviazané v oblasti pláže Navagio. Odvtedy pláž získala neobvyklú atrakciu a dostala nové meno – Smuggler\’s Bay.

moře

· Pláž Navagio je malá. Malá, ale veľmi pekná piesočná zátoka s azúrovou vodou a teplým bielym pieskom sa nachádza v blízkosti dediny Anafotiria, v severozápadnej časti ostrova Zakynthos. Do pláže sa dostanete len loďou. Z pevniny je pláž úplne pokrytá strmými vápencovými skalami.