Máte radi letné prázdniny? Je to príjemný čas, plný pohody, slnko nás nabíja energiou, všetci sme zrazu bezstarostnejší. Na pohode nám pridáva aj fakt, že zrazu toľko nemusíme riešiť čo na seba, vytiahneme šaty na leto čo máme pripravené v skrini a máme outfit vyriešený. Je prirodzené, že v tieto teplé letné dni siahame pravé len po šatách na leto a sukniach, ktorých má každá z nás v šatníku hneď niekoľko. Ale viete, ktoré strihy šiat pristanú práve vám? Aby ste vyzerali skvelo musíte si vybrať ten správny strih, ktorý sa bude hodiť k vašej postave. Skúsime vám pomôcť nájsť také, ktoré vyzdvihnú vaše prednosti a naopak potlačia alebo schovajú určité nedokonalosti. Prečítajte si rýchly manuál o tom ako si vybrať šaty na leto podľa typu postavy, výber šiat bude pre vás potom oveľa jednoduchší.

dívka v šatech

Aby ste sa v šatách na leto dobre cítili


Vysokú a súčasne štíhlu postavu má máloktorá z nás. Nesmúťte, móda má predsa za úlohu obliecť vás tak, aby ste vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Koniec koncov nezáleží ani tak na vašej výške a váhe, ale na vašich proporciách, od toho sa odvíja typ postavy. Pre každý typ sú vhodné iné šaty na leto, povieme si aké.

Typ postavy hruška– pre tento typ postavy je charakteristické užšie plecia a pás, menšie prsia a širšie boky a stehná. Je potrebné zvýrazniť hornú časť tela a tú spodnú trošku zjemniť. Tento efekt docielite napríklad empírovým strihom šiat alebo zvoľte korzetové šaty. Dobrou voľbou sú aj šaty pristihnuté v páse so sukňou v tvare A. Pri výstrihu vsaďte na hlboký výstrih smerom nadol.

mladá žena u moře

Typ postavy jablko– tento typ sa vyznačuje širšími ramenami, pásom, väčším bruškom, prsiami a štíhlymi nohami. Aj pre tento typ sú vhodné korzetové šaty so širokou sukňou, ktorá postave pomôže vytvarovať pás. Môžete vsadiť aj na šaty so zvýšeným pásom alebo taktiež na empirický strih so širokou sukňou. Výstrih zvoľte do tvaru V, ktorý opticky vytvaruje pás a zjemní široké plecia.

Typ postavy presýpacie hodiny – môžete si obliecť akýkoľvek strih šiat na leto

Typ rovná postava – tento typ má všetky proporcie rovnaké. Vhodné sú strihy, ktoré upriamia pozornosť na pás a to docielite použitím opasku, mašle alebo rôznymi aplikáciami.

Šaty na leto pre všetky typy postavy nájdete na internetovej stránke https://www.glashgirl.sk.