Veríte na prekliate predmety? A čo takto na prekliatu literatúru?
Okrem množstva krásnej romantickej poézie existujú aj diela, ktoré vzbudzujú strach už na prvý pohľad nevraviac o tom, ak by ste sa začítali do ich veľmi podivného obsahu. Čítanie týchto knižiek v nás nielenže zanechá zmiešané pocity, ale môže nás prekliať a teda priniesť do nášho života niečo, s čím sme nepočítali a čo si zrejme nedokážeme vysvetliť. Väčšinou ide o veľmi staré a verejnosti menej známe „diela“ ukrývajúce čosi temné. Tak naberte odvahu, v tomto článku si niektoré z týchto kníh predstavíme.
Verím, že zostanete iba pri čítaní článku a spomenutej literatúre sa radšej veľkými krokmi vyhnete.

úzkost


The Grand Grimoire: Je jedna z naj, zrejme priamo najnebezpečnejšou knihou, čo potvrdzuje tvrdenie, že každý, kto ju prečíta upíše dušu Satanovi. Bola napísaná v 16. storočí a jej autorom je údajne človek, ktorý bol posadnutý démonmi. Práve táto posadnutosť temnými silami sa prejavuje aj v jej obsahu plného diablov a dokonca podrobného návodu, ako privolať smrtku. Kniha je dnes o niečo známejšia pod názvom, ktorú jej až neskôr určili znalci a to „Gospel of Satan“, čiže Satanove evanjelium. Tento obsah je dokonca uložený v pre verejnosť nedostupných
archívoch vo Vatikáne.

Tomino’s Hell: Táto kniha bola publikovaná v roku 1919 a jej autorom bol Yomota Inuhiko, spisovateľ japonského pôvodu. Z pohľadu žánru ide o zbierku básní, no s veľmi znepokojujúcim obsahom o chlapcovi menom Tomino, ktorý cíti ťaživú vinu za smrť svojho otca a sestier. Z riadkov idú tak tiesnivé pocity, že sa vraví o možnom prekliati. Podľa legendy každý, kto úryvky z tejto knihy prečíta nahlas, bude onedlho vystavený tragickému osudu spojenom so smrťou. A inak, veľmi desivo pôsobí už i len samotný obal tohto prekliateho diela.

lebka

Book of Soyga: Aj táto kniha rovnako ako Grand Grimoire, má pôvod v 16. storočí. Je písaná v latinčine a je známe, že vo svete existujú len dva kusy. Je to esej zaoberajúca sa démonológiou. Z dvoch dostupných kusov na celom svete je jedným z jej vlastníkov učenec John Dee, ktorý k jej získaniu obetoval naozaj veľa času a síl. Každopádne aj tento „fanúšik“ mal s prečítaním posledných 36 strán veľké problémy, respektíve obavy a pocity nevoľnosti. Legenda vraví, že kto prečíta týchto posledných 36 strán, do dvoch rokov zomrie.