Dnes nie je nič zvláštne na tom, ak inzeráty vyhľadávame na internete, a to aj v prípade áut. Vo väčšine prípadov, môžete naozaj naraziť na ponuku, ktorá je výhodná a aj seriózna. Nanešťastie to nie je sto percent. Na čo si teda dávať pozor pri kúpe auta online?

povolení
 
Nasledujúce riadky nie sú žiadnym oficiálnym návodom, ale mojou osobnou skúsenosťou. Keďže sa mi už raz podarilo jednému podvodníkovi naletieť, som v tejto téme celkom zbehlý. Inzerát na auto som našiel na všeobecne známom webovom portáli. Preto som nemal na začiatku žiadne podozrenie. Majiteľovi auta, teda človeku ktorý sa zaňho aspoň vydával, som zavolal a dohodli sme si schôdzku. Auto bolo v poriadku a aj dotyčný pán mi pripadal normálne a sympaticky. Čo sa mi ale zdalo trochu podozrivé, bolo to, že chcel podpísať všetky papiere hneď na mieste. Povedal som mu, že si to ešte musím premyslieť, čo ho dosť nahnevalo. Neprikladal som tomu ale veľkú váhu.

smlouva

Prišiel som domov o aute ešte premýšľal a predajcovi zavolal. Chcel aby sme papiere podpísali cez email. To som samozrejme odmietol a asi o dva dni sme sa opäť stretli. Po tom, ako sme všetko podpísali, mi povedal, že zabudol všetky doklady od auta doma. Našťastie som v tom momente držal obe kópie podpísaných zmlúv v ruke. Povedal som, že jeho zmluvu mu dám až vtedy, keď mi odovzdá všetky potrebné papiere. Pán odišiel a od tohto momentu som ho už nevidel a jeho číslo prestalo existovať. Keď som neskôr zisťoval, na koho je auto napísané, zistil som to, čo som už tušil, teda že to bol niekto úplne iný ako dotyčný človek.
 
Ak sa teda pre takúto kúpu rozhodnete, vždy si pred podpísaním zmluvy vypýtajte všetky doklady a papiere od auta. Určite si aj na vlastnú päsť zistite, na koho je vozidlo písané. Môžete to urobiť online, prostredníctvom 3PZ auta. takto sa vyhnete tomu, aby ste zaplatili za auto, ktoré si od vás príde o pár dní vypýtať jeho skutočný majiteľ.